Bezpieczeństwo dziecka w aucie

Samochody przechodzą testy zderzeniowe, dzięki którym możliwa staje się ocena poziomu im bezpieczeństwa dla pasażerów w czasie wypadków różnego rodzaju. Jednak dla zwiększenia jego poziomu konieczne jest zapinanie pasów, a w przypadku dzieci stosowanie odpowiednich fotelików samochodowych, dopasowanych do ich wieku, wagi i wzrostu. Bezpieczeństwo dziecka w aucie w czasie podróży jest dla większości rodziców niezwykle ważne, co dodatkowo oznaczają tabliczkami na tylnej szybie, które mają informować innych kierowców, że w samochodzie znajduje się dziecko.

Seat a bezpieczeństwo

Marka seat bardzo dba o najwyższy poziom bezpieczeństwa zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Ma to odzwierciedlenie z rozmaitych systemach i rozwiązaniach, które pozytywnie wpływają na poziom bezpieczeństwa. Innowacje, które sprawiają, że samochód nie zjeżdża ze swojego pasa ruchu, że zachowuje odpowiednią odległość od poprzedzającego nas samochodu, czy system głośnomówiący, abyśmy nie rozmawiali jadąc przez telefon. Takie drobiazgi mogą uratować nam i naszym dzieciom życie i zdrowie, w związku z czym seat  zaleca w swoich autach pełen pakiet systemów bezpieczeństwa na drodze.

Dziecko w aucie

Dziecko powinno siedzieć w odpowiednim foteliku, gdyż jest on dla niego ochroną w razie wypadku, jednak to, że nie przemieszcza się po całym samochodzie w czasie jazdy również ma wpływ na bezpieczeństwo, gdyż nie odwraca wagi kierowcy. Zdarza się jednak że rodzic rozmawia z dzieckiem, coś mu podaje, odwraca się do niego i traci panowanie nad autem, Seat zauważa, że w takich sytuacjach, odpowiednie systemy mogą ochronić nas przed wypadkiem, pobytem w szpitalu czy utratą życia, ale również skutkami finansowymi związanymi ze zniszczeniem samochodu i ewentualnie innych aut lub elementów infrastruktury.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *