Zestaw głośnomówiący w samochodzie – wygoda i bezpieczeństwo

Wiele akcji policji sugeruje nam jak bardzo niebezpieczne jest klasyczne rozmawianie przez telefon komórkowy w czasie jazdy samochodem. Aby odebrać lub wykonać telefon powinniśmy używać systemu głośnomówiącego, lub ewentualnie zestawu słuchawkowego. Z pewnością jednak połączenie telefonu z samochodem i odbieranie go przez głośniki będzie dużo wygodniejsze, a co najważniejsze bezpieczniejsze dla nas, naszych pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego. Właśnie dlatego seat oferuje swoim klientom zestawy głośnomówiące w nowych modelach aut.

Dlaczego system głośnomówiący jest wygodny i bezpieczny?

Połączenie odbieramy jednym przyciskiem, jak przy włączaniu radia samochodowego. Wówczas z głośników płynie głos naszego rozmówcy, a my głośno odpowiadamy i jest to zbierane przez mikrofon. Dzięki temu możemy nadal prowadzić auto używając obu rąk, a nasza głowa nie ma ograniczonego pola obroku, tzn nie jest blokowana przez rękę z telefonem przy uchu. Możemy więc  więcej zobaczyć i pewniej manewrować autem. Seat uznaje ten system za jeden z bardziej potrzebnych obecnie na rynku, niezależnie od marki i rodzaju auta, z uwagi na to, jak wielu kierowców otrzymuje mandaty za rozmowę przez telefon w czasie jazdy.

Rozmowy prywatne i służbowe

Nie  jest określone jakie rozmowy możemy  odbierać w ten sposób. Jednak bardzo często nasza praca wiąże się z koniecznością dużego przemieszczania się po mieście i okolicach. Wówczas wszelkie telefony od klientów i w ogóle z pracy musimy odbierać w samochodzie. Jednak ciągłe zatrzymywanie się i prowadzenie spokojnej rozmowy nie wchodzi w grę, bo stale się gdzieś spieszymy. Musimy odebrać jadąc, dobrze więc zadbać aby odbyło się to w bezpieczny sposób. Marka seat przekonuje że wszystkie samochody flotowe i służbowe powinny być wyposażone w system głośnomówiący, gdyż osoby, które w związku z pracą muszą sporo jeździć, zwykle muszą również w drodze odbierać połączenia. A taki system sprawi, że będzie to dla nich zdecydowanie bezpieczniejsze.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *